Kapat
İnternet & Webmaster 211 0

Chrome Remote Desktop Tüm Uzak Masaüstü Programlarının Papucunu Dama Atıyor

Bilgisayarınızı uzaktan yönetmek bir çok zaman isteyeceğiniz şeydir. Uzaktan bilgisayar erişimi, üçüncü taraf programlar, karmaşık kurulumları ve yeni hesap kayıtlarını gerektiren her zaman zor bir iş olmuştur. Google’ın Chrome Remote Desktop (Chrome Uzaktan Masaüstü), bu işlemi basitleştirmeyi başardı ve şimdi güvenilir Chrome tarayıcınızdan başka herhangi bir programa olan ihtiyacınızı ortadan kaldırarak işinizi kolaylaştırıyor.

Chrome Uzaktan Masaüstü adı yeni bir şey değil ve birkaç yıl öncesine kadar uzanıyor. İsmine rağmen, Chrome üzerinden bilgisayarlarda ve hem Android hem de iOS‘ta mevcuttu. Ancak, bu özellikte en son yinelemeyle, Google gerçekten isminin “Chrome” bölümüne vurgu yapıyor.

Web’de Chrome Uzaktan Masaüstü, Aralık 2017’de başlatıldı. Herkesin bir tarayıcı kullanması ve bu kullanıcıların çoğunun genellikle Chrome kullanması gerçeğinden faydalandı. Uzak bağlantının her iki tarafının da tek yapması gereken hizmetin web sayfasına gitmek ve talimatları adım adım takip etmek.

Kuşkusuz, bu talimatlar, Chrome’a daha fazla bağlı olan bir Chrome tarayıcı uzantısı yüklemeyi içerir. Google, Chrome Remote Desktop’ın masaüstü uygulaması sürümünü kaldırdığını ancak net bir tarih vermediğini açıkladı. Uzantı 30 Haziran 2019’dan sonra artık desteklenmeyecek. Çalışmaya devam edip etmeyeceğini yakında öğreneceğiz.

Bunun dışında, kurma süreci tamamen aynıdır. Bilgisayarlarının uzaktan kontrol edilmesini isteyenler, bağlantıyı yetkilendirmek için benzersiz bir PIN oluşturmak ve göndermek zorunda kalacaklar. Google, öncekinden daha hızlı ve daha sağlam olması gerektiğini ima eden en son web teknolojilerini kullanacağına söz veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir