Kapat
Haberler 175 0

Önce Galaxy Fold, Şimdi de Huawei Mate X

Huawei, Galaxy Fold tarzı sorunlardan kaçınmak için Mate X’in piyasaya sürülmesini geciktiriyor.

Kısacası: Samsung, katlanabilir telefonu geciken tek şirket değil. Şirket donanımın hatasız olduğundan emin olmak için daha fazla zaman harcamak istediğinden Huawei’nin rakip Mate X cihazı da geri çekiliyor.

Nisan ayından bu yana ahizenin geciktiğini gören ve görünüşte yeni bir çıkış tarihi olmayan feci Galaxy Fold lansmanının ardından Huawei, Mate X ile benzer bir durumdan kaçınmak istiyor. Çin firması CNBC ve The Wall Street Journal’ın Telefonun Temmuz çıkış tarihi, katlama mekanizmasının amaçlandığı şekilde çalıştığından ve uygulamaların açıldığında cihazla uyumlu olduğundan emin olmak için Eylül’e geri itildi.

Huawei sözcüsü CNBC’ye “İtibarımızı yok etmek için bir ürün başlatmak istemiyoruz” dedi.

Galaxy Fold Ekran Problemi Neydi?

Teknoloji uzmanları, Galaxy Fold‘un ekranı ile menteşedeki gövdesi arasındaki boşluğun artıkların girmesine izin vererek ekrana zarar verdiğini buldu. Ek olarak, bazı insanlar normal bir ekran koruyucu için yanlış kullandıktan sonra ekran zarını çıkardılar. Telefonun lansmanı daha sonra ertelendi ve 45 günden uzun bir süre sonra “önümüzdeki haftalarda” yeni bir çıkış tarihinin açıklanacağını duyduk.

Samsung Galaxy Fold ile Huawei Mate X Ekran Farkı Nedir?

Mate X‘in tek, 8 inçlik ekranı bir akıllı telefona dönüştüren farklı, tartışmalı olarak daha iyi bir katlanabilir tasarıma sahip olmasına rağmen, Huawei yine de Galaxy Katlama benzeri bir sorunla karşılaşmayacağından emin olmak istiyor.

Huawei Mate X Hangi İşletim Sistemini Kullanacak?

Halen ABD varlıkları listesinde bulunan Huawei ile ABD’li firmaların lisanslı firma ile iş yapmalarını engelliyor, Mate X‘in Android ile birlikte gönderilip gönderilmeyeceği ile ilgili sorular var. Bir sözcü, CNBC’ye Google’ın işletim sistemi olacağını söyledi, çünkü cep telefonu yasaklanmadan önce piyasaya sürüldü, ancak Wall Street Journal bu durumun ayarlanmadığını ve Mate X’in Huawei’nin kendi işletim sistemi ile gönderilebileceğini söylüyor.

Bu haftanın başlarında, Huawei’nin ABD’deki sıkıntılarından dolayı yeni bir MateBook dizüstü bilgisayarının lansmanını süresiz ertelediği bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir